04.04.2022
Dursunbey ‘de 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

Dursunbey Orman İşletme Müdürlüğümüzce 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Ormancılık Haftası kapsamında bir dizi etkinlikler düzenlendi. Hacıömerler ve Üçeylül İlköğretim Okulları ziyaret edilerek öğrencilere ağaç ve orman sevgisini aşılamak için eğitim verildi, hediyeler dağıtıldı.

Gelecek nesillere daha yeşil ve sürdürülebilir bir çevre bırakmak için harekete geçen Dursunbey Genç Kızılay ile de fidan dikimi gerçekleştirdi.

Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüzün ''100 Bin Orman Yangınları Gönüllüsü'' hedefi doğrultusunda Dursunbey Orman İşletme Müdürlüğümüzce düzenlenen eğitimlere devam edildi. İşletme Müdürlüğümüze başvuru yapan 150 kişi daha orman yangınları gönüllüsü olmaya hak kazandı.

İlçemizde görev yapan 500 adet öğretmen ile şehit öğretmenler anısına İlçe Kaymakamı, Belediye Başkan Vekili ve Öğretmenlerin katılımıyla 500 adet fidan dikilerek hatıra ormanı oluşturuldu. Aynı zamanda 11.11.2022 Milli Ağaçlandırma Gününde kullanılmak üzere tüm öğretmen ve öğrencilerimize saksı ile birlikte tohumlar dağıtıldı.Yazdır