02.06.2022
Silvikültür ve Ağaçlandırma Eğitimleri Tamamlandı

Başarmak için tatbikat şart diyerek; Gönen, Edremit, İvrindi ve Bandırma Orman İşletme Müdürlükleri ile başlayan uygulamalı silvikültür ve ağaçlandırma tatbikatlarımıza Bigadiç, Sındırgı, Alaçam, Dursunbey ve Balıkesir İşletme Müdürlüklerimiz ile devam ederek tamamladık.

Bölge Müdürümüz Kemal Kayıran başkanlığında gerçekleşen tatbikatlara; Bölge Müdür Yardımcımız İbrahim Metin, Ağaçlandırma Şube Müdürü Savaş Ünle, Silvikültür Şube Müdürü Sezgin İşbakan, İşletme Müdürleri, Şube Mühendisleri, İşletme Müdür Yardımcıları, İşletme Şefleri, Danışmanlık hizmet alımıyla çalışan Mühendisler, Orman Muhafaza Memurları ile İşçiler katıldı. 

Silvikültür Şubesi tarafından; gençlik bakımı, genç meşçere bakımı, tohumlama, hazırlama, boşaltma ve ışık kesimleri, Ağaçlandırma Şubesi tarafından; kültür bakımı ve fidan dikimi çalışmaları uygulamalı olarak gösterildi. 

Tatbikatlarda genel bir değerlendirme yapan Bölge Müdürümüz Kemal Kayıran; “Bir ağacın tohumunun çimlenmesi veya bir fidanın dikilmesi ile başlayan yeni yaşam serüveninde yapılması gereken teknik müdahaleler, tatbikatlarla uygulamalı olarak gösterildi. Hedefimiz, Vatanımız ormanlarına en iyi hizmeti vererek, gelecek nesillere daha kaliteli ve verimli ormanlar bırakmaktır." dedi.​


Yazdır