23.05.2022
Tatbikatlar İle Öğreniyoruz

Gönen, Edremit ve İvrindi Orman İşletme Müdürlükleri ile başlayan silvikültür ve ağaçlandırma tatbikatları Bandırma İşletme Müdürlüğü ile devam ediyor. 

Tatbikatlara Bölge Müdürü Kemal Kayıran, Ağaçlandırma Şube Müdürü Savaş Ünle, Silvikültür Şube Müdürü Sezgin İşbakan, İşletme Müdürleri, Şube Mühendisleri, İşletme Müdür Yardımcıları, İşletme Şefleri, Danışmanlık hizmet alımıyla çalışan Mühendisler, Orman Muhafaza Memurları ile üretimde çalışan İşçiler katıldı. 

Tatbikatlarda Silvikültür Şubesi tarafından; Gençlik bakımı, genç meşçere bakımı, tohumlama, hazırlama, boşaltma ve ışık kesimleri, Ağaçlandırma Şubesi tarafından; Kültür bakımı ve fidan dikimi çalışmaları uygulamalı olarak gösterildi. 

Tatbikatlarda genel bir değerlendirme yapan Bölge Müdürü Kemal Kayıran; “Gelecek nesillerin bize emaneti olan ormanlarımızın, fidandan ağaç oluncaya kadar ki bütün bakımlarının uygulamalı olarak tekniğine göre nasıl yapılacağı konusunda bilgiler aktardık. Bu bağlamda 2022 yılında hedefimizi yüksek tutup burada öğrendiğimiz bilgiler ışığında çok daha başarılı çalışmalar yapacağız." dedi.​
Yazdır