11.05.2022
Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü 2022 Yılı Geçici İşçi (İtfaiyeci) Alımı Sınava Katılacakların Kesin Listesinin İlanı-2

Bölge Müdürlüğümüze bağlı işyerlerinde istihdam edilmek üzere alınacak olan geçici işçi adaylarına ait Noter Kurasında asil olarak belirlenenlerden;

“İtfaiyeci" meslek kodlarına başvuru yapanlardan BOY-KİLO ÖLÇÜMÜ VE FİZİKİ YETERLİLİK SINAVINA katılacak olanlar ile,

SIRA NOBİRİM ADIMESLEK ADISINAV ŞEKLİSINAV TARİHİ VE SAATİSINAV ADRESİ
1Balıkesir Orman İşletme MüdürlüğüİtfaiyeciBoy-Kilo Ölçümü ve Fiziki Yeterlilik Sınavı16.05.2022
09:00-17:00 arası
Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü Tamirhane Binası (Gümüşçeşme Mah. Eski Kepsut Cad. No:271/275(A) KARESİ/BALIKESİR

 

İTFAİYECİ İŞÇİ SINAVI

 “İtfaiyeci" meslek kodlarına başvuru yapan adaylar, (aşağıda gösterilen) istenen belgeleri sınav günü “Evrak Kontrol Komisyonu"'na teslim edeceklerdir, daha önce evraklar kesinlikle teslim alınmayacaktır.

1-) Aşama: Sınava alınmadan önce tüm adaylar evrak teslimi yapacak, evrak kontrollerinden sonra evrak eksikliği bulunan veya şartları sağlayamayan adaylar eleneceklerdir.

2-) Aşama: Evrak eksikliği bulunmayan adayların özel şartlarda istenilen "en az 1,67 metre (167 cm) boyunda olmak ve boy uzunluğunun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kilogramdan fazla fark olmaması" kontrolü yapılacaktır. (Örnek; 170 cm boyundaki aday en az 60 kg en fazla 80 kg olmalıdır, yani kilosu 60 ila 80 kg arasında olmalıdır.) Bu şartı sağlayamayan adaylar eleneceklerdir.

3-) Aşama: Evrakları tam olan ve boy-kilo standardı Kurumumuzca belirlenen kriterler arasında olan adaylar “Fiziki Yeterlilik Sınavı"'na (Koşuya) katılacaklardır. 

Fiziki Yeterlilik Sınavı; 100 metre engelsiz düz koşu ve devamında ara vermeden, yerde duran 5'er kilogramlık 2 (İki) adet dambılın taşınması suretiyle 100 metre daha koşulacak ve toplamda 200 metre uzunluğunda bir parkurda koşu tamamlanacaktır. (Adaylar uygulama sınavı nedeniyle spor kıyafetleri ve ayakkabıları ile sınava katılmalıdır.) Koşu süreleri fotoselli cihazlar ile skorboard üzerinden belirlenecek, kayıt altına alınacaktır. Kriter alınan bir süre bulunmamaktadır. Başvurduğu grupta en hızlı koşan ve parkuru en kısa sürede tamamlayan adaylar başarılı olarak sıralanacaklardır. 

 “İtfaiyeci" grubunda MÜLAKAT YAPILMAYACAKTIR. Adaylar koşudaki derecelerine göre sıralanacaklar ve başarı sırası böylece belirlenmiş olacaktır.

SIRA NOBAŞVURULAN POZİSYONİSTENİLEN BELGELER
  1İTFAİYECİ 1-Nufüs Cüzdanı Fotokopisi

2-Adli Sicil Kaydı (E-Devlet sisteminden resmi veya devlet memuriyeti ibareli alınacaktır)

3-Askerlik Durum Belgesi (E-Devlet sisteminden alınacaktır)

4- İŞKUR Açık İş İlanında Belirtilen İlgili Bölümlerden Mezun Olduğuna Dair Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi (Onaylı veya Barkotlu olarak alınacaktır)

5-Yerleşim Yeri (İkametgâh) Adres Belgesi (E-Devlet sisteminden alınacaktır)

Adayların sınava gelirken yanlarında; T.C. Kimlik Numaralı, Fotoğraflı ve onaylı Kimlik Belgelerini (Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi veya Pasaport) hazır bulundurmaları gerekmektedir.

Belirtilen gün ve saatte sözlü ve uygulamalı sınava gelmeyen adaylar daha sonra sınava alınmayacaktır. Sınavlar belirtilen gün ve saatlerde başlayacak olup, hazır bulunan son adayın sınavı bitiminde sınav tamamlanmış sayılacaktır.

NOT: AŞÇI VE İŞLETME ELEKTRONİK BAKIMCI İŞÇİ ADAYLARI İÇİN AÇIKLAMA
“Aşçı" ve “İşletme Elektronik Bakımcısı" İşçisi için başvuran adayların noter kurası neticesinde belirlenen asil, yedek ve öncelikli adayların tamamı, 29.04.2022 tarihli ilanımızda yer alan istenen belgeleri 09.05.2022-13.05.2022 tarihleri arasında Eski Kuyumcular Mah. Vasıfçınar Cad. Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne elden teslim edecek olup, bu pozisyonlardaki sınav tarihleri ve yerleri en geç 20.05.2022 tarihine kadar ilan edilerek adaylara duyurulacaktır.

Yukarıda gösterilen sınav takvimine göre belirlenen tarihlerde hazır bulunmayanların ve Sınav günü belgelerini veremeyen adayların daha önce veya daha sonra yapacakları müracaatları geçersiz sayılacaktır. 

Sınav sonuçları ve diğer tüm bilgilendirmeler balıkesirobm.ogm.gov.tr adresinde “Duyurular" bölümünde ilan edilecektir.

Bu duyuru tebliğ mahiyetinde olup, adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

İlanen duyurulur.

​ Yazdır