​İVRİN​Dİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

İvrindi Orman İşletme Müdürlüğü 11.11.2019 tarih 30945 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile kurulmuş olup,​İvrindi ve Balya İlçelerini kapsamaktadır. 165.280,30 Ha sorumluluk alanına sahip Orman İşletme Müdürlüğümüzün 79.398,80 Ha ormanlık alan ve 85.881,50 Ha ormansız alandan oluşmaktadır.

Müdürlüğümüz bünyesinde 8 adet Orman İşletme Şefliği bulunmaktadır. İşletme Şefliklerimizden İvrindi, Akbaş, Karasu, Çetindere ve Korucu Şefliklerinin kuruluş merkezi İvrindi İlçesi, Balya, Çamucu, Danışment Şefliklerinin kuruluş merkezi Balya İlçesidir. Yine bu Orman İşletme Şefliklerine bağlı olarak ormanların korunmasına hizmet etmek amacıyla İşletme Şefliği merkezlerinde kurulmuş olan 8 adet toplu koruma merkezi bulunmaktadır.

İVRİNDİ HARİTA.jpg

Topoğrafik Yapısı ve İklim Durumu: İvrindi Orman İşletme Müdürlüğü Marmara bölgesinin güney kısmında yer almaktadır. Doğuda Balıkesir, kuzeyde Yenice ve Gönen, batıda Edremit, güneyde Balıkesir ve Bergama Orman İşletme Müdürlükleri ile komşudur. İvrindi Orman İşletme Müdürlüğü sınırlarındaki ormanlar genel olarak Akdeniz ve karasal iklim koşulları arasında geçiş bölgesinde yer almaktadır.​